Цолов не успя да се пребори за трети пореден полпозишън във Формула 3
Снимка Х
Българският пилот във Формула 3 не успя да се пребори за своя трети пореден полпозишън в шампионата, след като не се ориентира добре в хаотичната квалификация на пистата „Спа“ в Белгия.
Както се и очакваше въздушната струя се оказа много важна за постигането на добър резултат днес, а България лъв се оказа в челото на колоната в решителните обиколки, със само един пилот пред него. Това не беше оптимално за записването на добра обиколка и с време от 2:04.587 Цолов остана на седмото място в квалификацията, предаде Спортал.
Българинът изостана с 0.334 секунди от изненадващия победител в квалификацията Брад Бенавидес, който завоюва своя първи полпозишън във Формула 3. Втори остана лидерът в генералното класиране Рафаел Камара, чиято най-бърз обиколка първоначално беше изтрита, но след повторно разглеждане времето му беше възстановено, което спаси бразилеца.
Трети и четвърти останаха съотборниците в Родин Калъм Войсин и Роман Билински, а пред Цолов на стартовата решетка в неделното състезание ще бъдат още Мартинуис Стеншорн и Уго Угочукву. До Българския лъв на четвъртата редица трябва да застане неговият съотборник в Кампос Тасанапол Интрапувасак, а зад тях топ 10 ще оформят Чарли Вурц и Бруно дел Пино.
Осмият състезателен уикенд за сезона във Формула 3 продължава утре в 10:15 часа българско време със спринтовото състезание, което ще бъде с продължителност от само 12 обиколки. От полпозишъна в него ще стартира Фреди Слейтър, който завърши 12-ти в квалификацията. До британеца на първия ред ще застане Ноа Стрьомщед, а Никола Цолов ще потегли от шестото място.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

