Таланти на Черно море подчиниха ЦСКА насред София

08.05.2022 / 20:44 1

Снимка chernomorepfc.bg

Футболни таланти на Черно море се изкачиха на върха в държавното първенство.

Отборът на Черно море записа победа с 3:2 при гостуването си на ЦСКА в София в мач от 29-ия кръг на Елитната група до 19 години, игран в Панчарево. “Моряците”, водени от Мартин Христов, започнаха ударно двубоя и още във втората минута успяха да поведат в резултата. Николай Златев центрира в наказателното поле, където Павел Труфев с глава реализира за 1:0. В 5-ата минута Наско Янков можеше да реализира втори гол. Бранителят засече с глава центриране на Николай Златев, но прати топката в гредата. В 15-ата минута след страхотна триходова комбинация Марин Петков бе изведен сам срещу вратаря на домакините, който фаулира грубо футболиста на варненци. Иван Томов превърна отсъдената дузпа в гол, пише chernomorepfc.bg.

Веднага след това Златев отново бе изведен сам срещу стража на ЦСКА, но стреля в аут. В 35-ата минута Денислав Славов намери с прецизен пас Тони Иванов, който насочи топката в далечния ъгъл за 3:0. В 42-рата ЦСКА намали чрез Павел Жабов.

След почивката футбол почти не се игра, като главно действащо лице на терена се превърна главният рефер. В 55-ата минута “червените” намалиха на 3:2, но с цената на две последователни нарушения. Първо фаулиран бе Марин Петков, който в опита си да запази топката, тя му бе отнета след ритник през краката. при последвалата атака, футболистът на домакините се сблъска в бранител на Черно море и реферът вместо да отсъди фаул в нападение, изненада всички с решението да посочи бялата точка. Дузпата бе превърната в гол, а до края на срещата неистовото желание на съдията да докара мача поне до равенство, не сполучи.

Бер Бейхан влезе на смяна, но престоя на терена едва минута. За нарушение съдията му показа жълт картон, но изведнъж промени решението си и показа червен. Въпреки това варненци успяха да победят своя съперник, но горчивината от видяното на терена през втората част в състава на Черно море ще се помни дълго.

Така “моряците” се изравниха на върха в класирането със Славия. И двата отбора са с по 39 точки. В следващия кръг Черно море Верея Стара Загора, а ЦСКА е гост на Национал София.