Тенис на живо: Григор Димитров - Пабло Куевас 6:3, 6:7, 6:3

16.01.2019 / 11:49 0

След сравнително трудното, но победоносно начало на кампанията на Australian Open за Григор Димитров, българинът излиза за мач от втория кръг на първия за годината турнир от Големия шлем. Той се изправя срещу Пабло Куевас, като срещата между двамата е с начален час 09:30 часа българско време. Срещата е последна на корт №3.

Световният №21 достигна до четвъртфиналите през миналата година и задължително трябва да защити максимално много от тези точки, тъй като може да падне допълнително в ранглистата. Мачът Григор Димитров - Пабло Куевас НА ЖИВО в Sportlive.bg.

ПЪРВИ СЕТ

1:0 - Срещата започна отлично за Григор Димитров, който спечели откриващия гейм на 0.

2:0 (пробив) - Веднага след това хасковлията се възползва от грешки на съперника от основната линия, за да стигне до първи точки за пробив при 15:40. Още първата бе реализирана и Гришо дръпна в резултата.

3:0 - Още в следващия гейм преднината на Димитров стана още по-комфортна, след като той спечели втори пореден свой гейм на 0 - 3:0!

3:1 - Пабло Куевас отново имаше затруднения при свой начален удар. Той отново трябваше да спасява точка за пробив, но се справи успешно и взе първия си гейм в мача.

4:1 - Въпреки, че спечели първата точка в гейма на Григор, уругваецът не успя да постигне повече в подаването на съперника и преднината от един пробив се запази.

4:2 - Отново не перфектния гейм за 94-я в света. След форхенд в мрежата Димитров поведе с 0:15, но сервиращият успя да се измъкне от деликатната ситуация, за да спечели втори гейм в сета.

5:2 - Григор също загуби първата точка в своя сервис гейм, но показа стабилен сервис и игра от основната линия, за да вземе подаването си и отново да възстанови преднината си.

6:3 (СЕТ!) - Въпреки че Куевас спечели подаването си, макар и не без нови проблеми, в следващия гейм Григор отново показа стабилност при началния си удар и спечели сета след нов гейм на 0.

ВТОРИ СЕТ

0:1 - Куевас започна втория сет със спечелен гейм, в който Димитров отново имаше своите шансове.

1:1 - Отново посрещащият спечели първата точка в гейма. Това обаче не притесни 20-я поставен, който с кратки разиграния от основната линия спечели подаването си и изравни.

1:2 - Нов оспорван сервис гейм на Куевас. Димитров стигна до 30:30 и 40:40, но не успя да реализира пробив, а след ас сервиращият спечели подаването си.

2:2 - Григор бързо върна равенството в сета с първи гейм на 0 за тази част.

3:3 - За разлика от Куевас, който лесно спечели подаването си, Григор за първи път в мача демонстрира спад при свой начален удар. Уругваецът се възползва от това и стигна до първа точка за пробив в мача, но не успя да се възползва и се стигна до ново равенство.

4:4 - Във втория сет играта на Куевас бе тотално различна в сравнение с първия, като това се видя и в четвъртия му сервис гейм, който отново бе спечелен на 0. Григор отговори с подобна игра и също лесно взе подаването си.

5:5 - Отново Куевас бе този, който лесно спечели подаването си. В сервис гейма на Григор на два пъти се игра на втори сервис в първите четири точки и посрещащият стигна до 30:30. Последва спад в играта на българина и при 40:40 той направи двойна грешка, за да даде сетбол на 94-я в света. Веднага Григор се отърси и с премерено излизане на мрежата спаси важната точка. Сънародникът ни спаси и втори сетбол, при който игра на втори сервис. Все пак успя да изравни, а след това стигна до геймбол и с форхенд по диагонала "изчисти" страничната линия и взе най-дългия гейм в мача до момента.

6:5 - След пропуснатия шанс уругваецът показа колебание и това даде две точки за пробив на Гришо при 15:40. И двете точки обаче бяха спасени с директни такива от начален удар. Последваха нови два бомбени сервиса от южноамериканецът и той отново излезе напред в резултата.

6:6 - 21-я в света лесно стигна до 40:15, но допусна изравняване. Все пак българинът взе следващите две разигравания и изравни, за да се стигне до тайбрек.

6:7 (СЕТ!) - В дългия гейм първият мини пробив бе за Куевас при смяната на игрищата и аванс от 2:4. Българинът върна мини пробива при 4:5, но последва форхенд в мрежата и уругваецът стигна до два сетбола при 4:6. Димитров намали при 5:6 с мощен сервис по правата, но при начален удар 94-я в света взе частта след 5:7.

ТРЕТИ СЕТ

1:0 - Третата част започна отлично за Димитров с уверена игра и бързо спечелване на откриващия гейм.

1:1 - Отговорът на Куевас бе повече от безапелационен, като спечели подаването си за по-малко от една минута.

2:1 - Григор отново имаше затруднения при свой начален удар, като се стигна до 40:40 преди сънародникът ни да поведе с 2:1.

3:1 (пробив) - Ефективността на началния удар на Куевас спадна рязко и той допусна три двойни грешки в гейм №4, което донесе успех и пробив за Димитров.

4:1 - Веднага след това сънародникът ни затвърди пробива с бърз гейм на сметката си.

5:2 - На корт №3 се настани спокойствието в играта на двамата сервиращи, които лесно взеха подаванията си.

5:3 - Лесен гейм за Куевас, в който българинът не показа особено голям интерес.

6:3 (СЕТ!) – Целта пред Димитров бе ясна и той спечели частта на свой начален удар след гейм на 0 и отново поведе в сетовете.

ПРЕДИ ДВУБОЯ

Най-добрият тенисист на България се изправи срещу Янко Типсаревич в първия кръг, като сърбинът не беше играл повече от година заради контузия. Началото за Димитров беше трудно, но след загуба в първия сет хасковлията беше безпогрешен и спечели следващите 3 сета.

Куевас се представи далеч по-убедително, като спечели "чисто" с 3:0 над Лайович. Уругваецът в момента е 94-и в света и не би трябвало да представлява проблем за българина, но въпреки това той вече има победа над него - през 2015 на турнира в Истанбул на клей корт. В другите две срещи помежду им победител беше Гришо - в Париж и в Сидни на твърда настилка, като и двата мача завършиха 2:0.