Тежка загуба за Черно море Тича в Ботевград

30.12.2017 / 18:19 1

Балкан записа убедителна победа срещу Черно море Тича в двубой от мъжкото баскетболно първенство. Играчите на Небойша Видич се наложиха над своя съперник със 104:83 в среща в „Арена Ботевград“. Ключова за успеха се оказа силната първа четвърт, която домакините спечелиха с 21 точки разлика и до края не изпуснаха водачеството си.

Това бе осма победа за Балкан от десет мача, докато отборът от Варна е с баланс 3-8. За "моряците" това бе четвърто поражение поред.

В следващия кръг Балкан гостува на Академик Бултекс 99, докато Черно море Тича приема Лукойл Академик.

Домакините започнаха ударно мача и още в началото натрупаха двуцифрена разлика. „Моряците“ не успяха да намерят отговор на силната игра на своя съперник и след десет минути игра Балкан водеше с 36:15. Разликата в полза на домакините стана 28 точки през втория период, но Черно море Тича отвърна с три поредни тройки и намали изоставането си. Въпреки подема в играта на баскетболистите на Дарин Великов, Балкан продължаваше да поддържа комфортен аванс, който на почивката бе 20 точки.

След паузата гостите оказаха много по-сериозна съпротива и преди заключителната четвърт намалиха изоставането си на 13 точки. Балкан обаче започна последната част със серия от 10:2 и до края контролираше събитията на терена, а Небойша Видич даде шанс за изява на всички свои баскетболисти.

Най-резултатен за успеха бе ДиВон Уошингтън, който отбеляза 28 точки.

За Черно море Тича Симеон Илиев се отчете с 20.