Тежката зима в САЩ продължава
снимка: pixabay.com
В Канада провинциите Онтарио и Квебек поеха основната тежест на бурята.
Продължава да нараства броят на жертвите на смъртоносно студеното време в Съединените щати. Най-малко 55 са смъртните случаи, а стотици полети са отменени.
Американският президент Джо Байдън одобри федерална помощ за щата Ню Йорк.
Виелицата на века – така властите описаха бурята. Западният американски щат Монтана е един от най-силно засегнатите от арктическия студ, температурите паднаха до -45 градуса. Хора са били блокирани в автомобили повече от два дни заради виелици и преспи сняг. Метеоролозите прогнозират още снеговалежи, предава dnes.bg.
Много коли за спешна помощ не са успели да достигнат до най-засегнатите райони, а други пък са заседнали в снега. Снежните преспи на места са над метър, а снегопочистващата техника има затруднения със зареждането на гориво, тъй като редица бензиностанции не работят.
Екстремно ниските температури и снежните преспи доведоха до проблеми с придвижването. Близо 4000 полета са отменени. Най-засегнати са летищата в Денвър, Атланта, Лас Вегас, Сиатъл, Балтимор и Чикаго, а летището в Бъфало остава затворено до сряда.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

