Тодор Янчев: Трудно се играе на старта на сезона

27.07.2024 / 01:07 0

снимка: pexels.com

Тодор Янчев, старши треньорна Ботев (Враца), беше разочарован от разгромната загуба на водения от него тим от Левски в среща от втори кръг на Първа лига.

Врачани са на дъното на класирането без точки и голова разлика 1:7.

"Причините са, че срещнахме два от водещите отбори в нашето първенство. Когато играеш срещу Ботев Пд и Левски на старта на шампионата е доста трудно, няма какво да се лъжем. И в двата мача имахме достойни полувремена. Днес допуснахме гол в 44-ата минута, като рикошетът заблуди вратаря. Продължаваме да работим“, започна Янчев, предава Фокус.

"При 0:0 имахме идеално положение. Дани Генов си го изработи, но завършващият удар не бе точен. Не можем да се сърдим, това е футболът. Първи гол от рикошет, втори гол също лесно влезе, при третия гол тръгнахме да правим детски игри, а четвъртия също го допуснахме лесно.

Трябва да вземем да вкараме повече голове и да победим. Берое показа добра игра в първия мач и няма да ни е лесно. Надявам се с моите колеги да вдигнем момчетата.

Имаме нужда и работим върху привличането на нови състезатели.

Лично аз се надявам на нашия стадион, но ще има Комисия, която ще вземе крайното решение. Работи се по тревното покритие, не сме направили и една тренировка на него, от мач на мач влизаме там и се надявам да играем там“, добави Янчев и относно състоянието на терена на стадион "Христо Ботев“ във Враца.