Тошко Йорданов: Служебният кабинет трябваше да действа по-добре за енергийната криза. Да се приемат и хората с антитела

04.11.2021 / 18:04 0

Редактор: Александър Дечев

e-mail: alexander_dechev_petel.bg@abv.bg

Кадър: БТВ

Зам.-председателят на "Има такъв народ" Тошко Йорданов смята, че служебното правителство е можело да действа по-добре за енергийната криза.

"Като говорим за енергийната криза определено служебното правителство можеше да действа по-добре, можеше да действа още преди месец и половина. Не знам защо бе тази колебливост. Те се оправдават с това, че няма парламент, но истината е, че всички правомощия, които има изпълнителната власт, те разполагат с тях. АЕЦ "Козлодуй" е държавно, КЕВР е държавно, Министерството на енергетиката е държавно. Вкараха страната в ситуация, в която следващия парламент, дай Боже да има такъв, той трябва да прави такива мерки. Но той ще започне работа в най-добрия случай през декември. Дотогава държавата остава на автопилот и на спекулативни цени на тока. Което е безобразие, защото от една страна ще се увеличи инфлацията, работодателите започват да издишат, ще има затваряне на бизнеси, то има вече такива. Това са повече безработни. Отделно ЕРП-тата трупат чудовищни загуби, тъй като заради една наредба на ГЕРБ, които се правят на луди, те са длъжни да купуват на свободния пазар. Те трупат милиони загуби", каза Йорданов в предаването "Лице в лице" по БТВ.

"Колкото до здравната криза, много експерти, включително нашите, твърдяха че трябва да се подходи по друг начин, тоест да има по една инфекциозна болница в град. Болница, която да поема ковид болните, а не както е в момента да бъдат разхвърляни в много болници, с малко легла и малко специалисти. А и болница, в която има ковид отделение, се блокират другите дейности. Зеленият сертификат е една може би практична идея, реализирана по доста нескопосан начин, според мен. Зеленият сертификат беше измислен за пътуване между държавите, а не за достъп до работа. Това му беше целта. Много държави взеха да го въвеждат като достъп до някакви обществени места, включително до работа. Там ваксинацията на населението е към 80 процента, а в България е точно обратното. Ако минете през мол, ще видите, че вътре има 30 човека, които играят на гоненица. А тези, които държат магазините, плащат наеми и държат работници. Как да се издържат от 20 процента ваксинирани? Тук има едно много необмислено решение. Защо да речем не се приемат антителата като доказателство за преболедуване? Има изключително много недомислици", добави той.



За реклама в "Петел" на цена от 60 лева без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2024 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама