Трагедиите в Бургаско не спират: Още две тела изплаваха от морето днес
Пиксабей
Още двама души загубиха живота си в морето край Бургас, с което броят на нещастните инциденти в региона стигна до четири само за последното денонощие, съобщиха от ОДМВР в Бургас.
Днес на един от плажовете в Обзор е извадено тялото на 51-годишен турист то Чехия. Тялото на млад мъж е изплувало тази сутрин край Лозенец, уточниха още от МВР. Той е местен жител. В морето е влязъл вчера следобед. Двама мъже са се удавили в Поморие и Царево, където инцидентът е станала на неохраняем плаж, предаде БТА.
И днес на много места по Южното Черноморие флаговата сигнализация на спасителните постове предупреждава за опасно вълнение. В тази връзка Областната дирекция на МВР призовава за по-голямо внимание при къпането в морето и съобразяване на летовниците с командите на спасителите по охраняемите плажове.
Плажната сигнализация е ясно обозначена, като при червен флаг, означаващ “висока опасност”, вълнението на морето е няколко бала или има мъртви течения, уточниха от полицията. МВР посочва още, че подценяването на опасности и несъобразяването с флаговата сигнализация често води до фатални инциденти и за поредна година отправя превантивен апел към плажуващите да не рискуват живота си, влизайки в опасното августовско море.
Според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) за днес вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

2
1
