Тръмп: НАТО трябва да сваля руски самолети, нарушаващи въздушното им пространство

23.09.2025 / 22:17 1

Кадър Ютуб

Тръмп: НАТО трябва да сваля руски самолети, нарушаващи въздушното им пространство

Украинският президент Володимир Зеленски се срещна с американския си колега Доналд Тръмп в кулоарите на 80-ата Генерална асамблея на ООН в Ню Йорк, съобщи „Киев Индипендънт“, предаде БТВ.

Срещата, която е четвъртата откакто Тръмп се върна на власт през януари, се състоя на фона на нарастващо напрежение между НАТО и Москва заради нарушенията на въздушното пространство на няколко страни-членки от НАТО.

„Изключително уважаваме борбата, която Украйна води. Това е наистина удивително. Имаме много срещи, планирани за днес, които ще продължат до късно през нощта, но тази е важна“, каза Тръмп пред журналисти.

Зеленски говори за развитието на бойните действия, като подчерта, че украинските войски са напреднали с около 360 км. през последните седмици и са нанесли загуби на руските сили.

„Благодарение на нашите войници имаме тази възможност, този шанс, и ще продължим, докато Русия не прекрати тази война“, каза Зеленски.

Той призова за по-голям международен натиск и добави: „Имаме нужда от повече натиск и повече санкции“.

На въпрос на репортери дали все още има доверие в Путин, Тръмп отговори: „Ще ви кажа след около месец“.

Тръмп оказва натиск и върху европейските съюзници да спрат да купуват руски енергийни ресурси, като твърди, че продължаващите покупки подпомагат Русия да води войната. Унгария, една от страните в ЕС, които са най-зависими от руския петрол и газ, остава ключов вносител въпреки многократните призиви за намаляване на зависимостта.

Коментирайки позицията на унгарския премиер Виктор Орбан, Тръмп заяви: „Той е мой приятел. Не съм говорил с него, но имам усещането, че може и да спре“.

Зеленски се среща с Тръмп по време на седмицата на високо равнището на Генералната асамблея на ООН, която се очаква да събере лидери от близо 150 държави.

Пристигайки в Ню Йорк заедно с първата дама Олена Зеленска късно вечерта на 22 септември, украинският президент вече се срещна със специалния пратеник на САЩ Кийт Келог и други официални лица и предстои да проведе разговори с лидери от цял свят. 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
1
2
cron1 (преди 2 месеца)
Рейтинг: 135543 | Одобрение: -18412
Айде, бе?!? А попита ли твоя "скъп приятел" путкин, дали е съгласен?!?:devil:
Марио Кроненберг

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама