Тръмп: След Линкълн аз направих най-много за чернокожите
Снимка pixabay
На фона на масовите демонстрации заради смъртта на афроамериканеца Джордж Флойд, президентът на САЩ Доналд Тръмп написа в Туитър, че администрацията му е направила повече за черната общност, отколкото който и да е друг президент след Абрахам Линкълн, предаде offnews.bg.
Имено по време на мандата на Линкълн през 1863 г. е отменено робството.
"Моята администрация направи повече за черната общност от всеки президент след Абрахам Линкълн. Сенаторът Тим Скот прокара законодателство, гарантирано финансиране за HBCU (Историческите черни колежи и университети), Избор на училище, реформа в наказателното правосъдие, най-ниска безработица сред черните, бедност и процент на престъпност в историята", написа американският президент в Туитър.

Вчера самият Тръмп заплаши протестиращите с това, че ще изкара армията.
В същото време протестите и вандалските прояви заради полицейската бруталност и расовата несправедливост се разпространиха в повече от 40 американски града, въпреки мерките на властите и въведения полицейски час.
В Орландо около 2 хиляди души се събраха на мирен митинг и се отправиха към кметството, а стотици се събраха пред мемориала на Линкълн във Вашингтон.
Част от хората носиха плакати с искане за справедливост и край на полицейското насилие. След трагичния инцидент стана ясно още, че полицията в Минеаполис ще бъде подложена на разследване. Междувременно трима полицаи от български произход са пострадали при безредиците в САЩ.
Отзвук на протестите има и в други части на света. На неразрешена демонстрация пред съд в Париж са се събрали повече от 20 хиляди граждани срещу полицейското насилие. Стигна се и до сблъсъци с полицията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

