Тръмп даде показания под клетва в рамките на разследване на неговия семеен бизнес

10.08.2022 / 19:29 1

Кадър: БНТ, архив

Облаците над главата на Доналд Тръмп се сгъстяват. Бившият американски президент даде показания под клетва в рамките на разследване на неговия семеен бизнес. Той съобщи, че се е възползвал от правото си да не отговаря на въпросите, съобщава БНТ.

Главният прокурор на щата Ню Йорк Летиша Джеймс разследва дали "Организацията Тръмп" е предоставяла невярна информация за стойността на управляваните от нея недвижими имоти - хотели, игрища за голф и др. Според прокурор Джеймс има доказателства, че стойността им е завишавана с цел получаване на изгодни заеми от банките или занижавана, за да се намалят данъците.

След дълга юридическа битка Тръмп и две от децата му, които участват в компанията, бяха задължени да свидетелстват от съдия от Върховния съд на щата Ню Йорк. Доналд младши и Иванка вече са го направили.

Бившият президент окачестви като политически мотивирано разследването на прокурор Летиша Джеймс, която е демократ. Самата нея нарече "расистка". В своята социална платформа той обяви, че това е "най-големият лов на вещици в историята на САЩ" и добави: "Моята страхотна компания и аз сме атакувани от всички страни. Бананова република!".

Гражданското разследване на Летиша Джеймс започна през 2019 година и засяга дейността на компанията преди влизането на Доналд Тръмп в Белия дом. Успоредно с това районният прокурор на Манхатън води наказателно разследване по случая.

Това е само част от проблемите на Донълд Тръмп с правосъдието. В понеделник агенти на ФБР обискираха имението "Мар а Лаго" в търсене на документи от времето му на президент, чието място е в Националния архив.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
1
ас (преди 3 години)
Рейтинг: 168336 | Одобрение: 25991
демократите не могат да си позволят тръмп да се кандидатира още веднъж. особено след джо "напълних памперса" байдън. гледахте ли последния клип на сина му хънтър? само как си мери на око наркотиците. майтапа на страна ама сащ са в ресеция бензина се вдигна много и полвината хора които гласуваха за байдън сега се бият по гавите и съжалават. да не говорим че е пълна подигравка на световната политическа сцена.

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама