Тръмп е най-споменаваното име в България

20.01.2025 / 09:55 1

кадри bTV

редактор Веселин Златков

Българската дума на миналата година е „Шенген”, това обявиха в студиото на bTV създателката на инициативата „Как се пише?” Павлина Върбанова и журналистът и учител Доротея Николова. Класацията на думите се прави с анкета сред ползвателите на платформата за правопис, в която са събрани 227 предложения.

30-те думи и словосъчетания, сред които се допускат и лични имена, които събират най-много номинации, се пресяват от жури от специалисти, които оформят финалния вид на класацията.

След „Шенген” в тройката се нареждат словосъчетанията „дубайски шоколад” и „санитарен кордон”. Върбанова и Николова обявиха и резултат от друга класация - за най-употребяваните думи в медиите.

Там от личните имена очаквано се нарежда „Тръмп”, а при нарицателните се нареждат на първо място „дете” и „война”.

Медиите изключително се интересуват от децата и техните проблеми, обясниха авторите на класацията. Те добавиха, че в тази класация през тази година влизат „лекар” и „социален”, което показва тенденция тези понятия да станат проблемни.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
2
0
kris (преди 10 месеца)
Рейтинг: 541661 | Одобрение: 101516
Шенген ли ? Това определено важи за шопиянци де не са спирали да си фръцкат задниците навсякъде.....Я питайте онези 70% от българите, де са или престарели, или достатъчно бедни, че да не пътуват....НАЙ - Споменаваната дума е : МАЙКА ВИ......ежедневно, ежечасно най-вече по магазините ! Ще горите в АДА, копелета самодоволни!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама