Треньорът на Спартак: Доволен съм от играта ни и в двете фази

04.07.2021 / 12:46 2

Кадър Фейсбук/КотаСпорт

Треньорът на Спартак Васил Петров изрази задоволство от игровото поведение на всички футболисти в първата контрола като гост на Созопол. Както писахме, Спартак победи с 2:1, след като показа добър футбол, особено през първото полувреме. Участие в мача взеха всички нови попълнения, а след почивката Васил Петров направи 10 смени. Единствен през цялото време на терена беше Генади Луго.

Това, което бяхме запланували като за първа проверка, бе изпълнено. Надиграхме категорично домакините през първото полувреме, може би те не очакваха, че ще влезем в мача толкова силно. Доволен съм, че това, за което работим в двете фази, се получи на терена. Доволен съм също, че новите играчи бързо се приспособяват към новата обстановка и се интегрират към тима. Хубаво е, че някои от тях са играли заедно в Балчик и Горна Оряховица, каза за "Петел" Васил Петров.

Той разкри, че е сменил Георги Георгиев, тъй като е получил удар в коляното, но определи състоянието му като добро. Напусналият принудително в края Александър Стефанов пък се е разминал със сериозна контузия. След удара в слабините, който е получил, Сашо има белези от бутоните на съперника.

Никола Борисов ще остане при нас, очакваме и още един централен защитник, с който селекцията приключва. Що се отнася до Димитър Цонев, който е на проби, още не съм взел решение за него, заяви още Васил Петров.

На 7 юли - сряда, Спартак ще изиграе втората си контрола. Негов съперник ще е елитният Пирин Благоевград, а спарингът е от 11 часа в Несебър.