Три българки в топ 8 на тенис турнир в Сърбия

19.06.2025 / 16:55 0

Пиксабей

Българките Ива Иванова, Лидия Енчева и Юлия Стаматова се класираха за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей за жени в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара, предаде БНР. 

Четвъртата поставена Енчева се наложи над Наталия Крочкова (Словакия) със 7:5, 6:3 за 2:15 часа игра. Първият сет предложи седем пробива. Българката изоставаше с 1:5, но след серия от шест поредни гейма направи обрат. Във втората част имаше още шест пробива, но Енчева поведе с 5:2 и без проблеми затвори мача.

В следващия кръг тя ще играе с осмата в схемата Юлия Стаматова, която отстрани със 7:6(2), 7:5 Петра Конжикушич (Сърбия).

Поставената под номер 5 в схемата Иванова победи представителката на домакините Анджела Лазаревич с 6:4, 6:2 за 85 минути. Тя направи шест пробива в мача, но и три пъти загуби подаването си.

В спор за място на полуфиналите българката ще срещне водачката в схемата Екатерина Маклакова (Русия), която елиминира Мелис Расим (България) с 6:2, 6:2 за 71 минути.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама