Труден успех изкачи Черно море на четвъртото място, варненци са само на точка от ЦСКА

11.12.2016 / 19:28 15

Черно море постигна трудна, но изключително важна победа над Дунав с 1:0 на градския стадион в Каварна, след като във вратата на гостите от Русе в 37-ата минута се разписа Александър Цветков.

Успехът в 18-ия кръг изкачи воденият от Георги Иванов - Гонзо тим на четвъртото място. Черно море събра 31 точки и изпревари Локомотив (Пловдив) (29) и Дунав (28). Варненци дишат във врата на ЦСКА, който има 32 точки след нулевото равенство днес с Локомотив (Горна Оряховица).

В 23-ата минута пред футболистите на Георги Иванов се откри първата отлична възможност за гол. След неразчетено връщане на топката към вратаря Мартин Луков, Марек Кузма я овладя, но се забави и не успя да нанесе удар. Нападателят все пак подаде към Цветков, който, след като не намери шанс за обстрел на вратата на Дунав, върна към границата на наказателното поле, откъдето капитанът Георги Илиев стреля силно, но Луков се намеси блестящо и спаси.

Десет минути по-късно отново символичните домакини създадоха напрежение пред вратата на противника след центриране отдясно. Защитата в светлосиньо обаче се намеси добре и парира и двата опита за обстрел на младия си страж. Четири минути по-късно обаче логичното се случи и след ново разбъркване в наказателното поле на Дунав, отбитата от защитник топка попадна в Александър Цветков, който с премерен удар между няколко играчи намери пролуката в долния десен ъгъл на Луков.

След почивката тимът от Русе успя да изнесе играта в предни позиции и да постави в определен период от мача защитата на “моряците” под натиск. Реална ситуация за гол пред Пржемисъл Коварж обаче така и не бе създадена. В последния четвърт играчите на Веселин Великов вдигнаха темпото, а оттам и кръвното на старши треньора на варненци Георги Иванов, който бурно недоволстваше от представянето на своя отбор в защита.

Русенци взеха нещата в свои ръце и създадоха сериозна суматоха пред вратата на чешкия страж. На няколко пъти обаче играчите в синьо се разминаха с последния удар, а веднъж и Коварж се намеси перфектно след силен удар отблизо. Между 80-ата и 82-ата минута Дунав на два-три пъти претендира за нарушение в наказателното поле на "моряците", като в една от ситуациите, при центриране отдясно, в действителност останаха сериозни съмнения, че Михаил Венков е играл непозволено с ръка.

В крайна сметка варненци стигнаха до трите точки.

Черно море - Дунав 1:0
1:0 Цветков 37'

Черно море: 31. Коварж, 73. Сукуп, 22. Николов, 5. Станчев, 4. Венков, 3. Георгиев, 21. Илиев (к) (98. Йосков 90'), 13. Коконов (84. Паланков 62'), 7. Секо (15. Траянов 83'), 6. Цветков, 29. Кузма
Дунав: 1. Луков, 3. Петков, 4. Патев, 22. Милчев, 28. Атанасов, 11. Димов (к), 6. Аясс, 77. Костадинов (94. Ненов 61', 18. Огнянов, 10. Шопов, 9. Будинов
Жълти картони: Николов 43, Цветков 50' (Черно море), Шопов 75', Ненов 78', Раденцов 90' (Дунав)
Главен съдия: Станислав Ставров (Велико Търново)
Асистенти: Илиян Капарашев (Велико Търново) и Даниел Ников (Габрово)
Стадион: “Калиакра”, Каварна

Отвориха къщата, където никой не е живял 30 години: Това, което откриха в нея, наистина ги остави без думи!

ВЛЕЗ И ВИЖ!

Влез сега в най-бързорастящата група в България. Присъедини всички свои приятели във "Фейсбук" -

ТИ, РЕПОРТЕРЪТ! Снимай и пускай всичко свободно!

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните новини - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

Бъдете с нас навсякъде и през вашия мобилен телефон!

1
3
драм (преди 9 месеца)
Рейтинг: 0 | Одобрение: 0
Моряците играха здраво и спечелиха. Имаха силни мачове и се сработват добре. А хейтърите ще си хейтят, то е ясно. Гроздето винаги е кисело за някои хора
1
3
plabov1080 (преди 9 месеца)
Рейтинг: 40827 | Одобрение: 8687
Дано този мач за последно да го играем в Каварна...
3
3
Бай Член (преди 9 месеца)
Ех, да бяхте толкова "обективни" и след отмененият ни гол срещу Пирин, или след волейбола в полето на Локо Горна ...?Гледайте си вашите две отборчета, не се занимавайте с нас, както ние не се занимаваме с вас!
4
5
Сладкаря (преди 9 месеца)
Еклер-Сюргюн-Спорт(тича) не е отбор на Варна а на заселниците от турските села около Варна отбор подържан от алкохолици,наркомани,неграмотни или слабо образовани люде.Отбор нямащ нищо общо с България даже клубната им емблема е подобна на Гръцкото знаме-византйци отколешен враг на Българите,а колкото до мача ДУНАВ беше по-добрият отбор и ака го нямаше онзи палячо съдията Еклер-Сюргюн-Спорт щеше да яде само еклери
2
2
до "бъдете обективни" (преди 9 месеца)
Не знам журналистите и коментаторите дали са обективни,но едно мога да кажа абсолютно сигурно - докато втората и третата претенции за дузпи за Дунав бяха такива,че могат да се дадат,могат и да не се дадат(не са 100%),то първата е за учебник! Има я ситуацията в нета от няколко камери,от които се вижда кристално следното-играч на Дунав стреля към вратата,топката се отклонява от ръката на застаналия на няколко метра разстояние Венков!Като ясно се вижда как той посяга към топката(направо я избива).Въобще не рикушира в тялото му!Чиста дузпа!Погледни положението отново и тогава говори,просто е безспорно!
3
2
до долния (преди 9 месеца)
Първо-любимите ти господари си нямат стадион,той,земята и парите за него са общински! Второ-всяка приказка си има край,дори и трибуквената,така че помисли за след това,то може да дойде много скоро.....и тогава,тоя който се смееше досега ще му се стъжни!
6
4
Хемус (преди 9 месеца)
Кой стадион визираш,че е ваш палячо?Юрий Гагарин беше градски стадион,по-едно време беше собственост на държавата,после тя го прехвърли на общината!Никога не е бил ваша собственост!Това че трибуквените 'приватизираха' всичко в този град и го оставиха да гние,не означава,че е ваша собственост!Нито 2018 година ще имате стадион,там където си въобразявате,нито на пролет ще игаете домакинските си мачове,във Варна!А къде бяхте жалки еклери през 90-те,когато падахте с по 7-0 от Кремиковци и се излагахте от Първа Атомна и Провадия!?Понеже не си познавате историята,има вечна статистика на резултатите ви в Б група!
3
4
До ДУНАВ БОЙС (преди 9 месеца)
За кой отбор от Варна дето заслужава уважение става дума???? За този ли?????? ФК "Спартак" не се яви за мача с четвъртодивизионния "Спортист" (село Ковачевци). Срещата от турнира за купата на аматьорската лига трябваше да се играе днес от 13 часа в Попово. За този същия "Спартак" ли става дума който е на последното 13-то място в III-та Североизточна лига? Просто хайде Хемус, ДУНАВ БОЙС, sokolov, сладкаря, еклера и разни други подобни, който е едно и също лице, измисли нещо ново, че вече омръзна едно и също да повтаряш като развалена грамофонна плоча! Черно море си е Черно море и важното е че има кой да дава пари. А колкото да стадиона ще стане и той а трибуквените не вадят пари защото Тича не е тяхна собственост. Те си имат стадион и го правят.
3
2
бъдете обективни (преди 9 месеца)
Явно тоя дето е писал статията не е бил на мача в Каварна, а го е гледал по ТВ за да пише, че ....... "успя да изнесе играта в предни позиции и да постави в определен период от мача защитата на “моряците” под натиск...............Русенци взеха нещата в свои ръце и създадоха сериозна суматоха пред вратата на чешкия страж"...........Хайде господине от Петел, кажи колко удара имаха Дунав в очертанията на вратата на Ч.море и колко Ч.море в тяхната и чий вратар през I-то полувреме изби от голлинията топката и спаси ударите на Кузма, Илиев и Секу. А колкото до дузпата, съмнения могат да останат само в хора които по ТВ са гледали мача. Топката се удари в гърдите и в ръката на Венков, но ръката беше прибрана плътно до тялото му! Хайде бъдете обективни, нищо че сте фенове на друг отбор. Просто не е коректно, като медия да не бъдете обективни!
3
7
до Плебей спорт (преди 9 месеца)
Ей,тук от злобни и гнусни плебеи няма повече ! Умрете в злобата си ,прости соПоли !!!Вече и на мачове не се явявате,нещастници!!
9
3
ДУНАВ БОЙС (преди 9 месеца)
Феновете на морето трябва да знаят,че имат един слаб и посредствен отбор,подкрепян неистово от съдиите! С този мач затвърдихте мнението на футболната общественост в България,че във Варна има само един футболен отбор заслужаващ уважение,и той не е вашият!
8
3
Еклери,Горна Оряховица и Русе,си направиха стадиона,единия отбор,почна да играе,у дома даже преди нова година,само вие останахте да пикаете срещу вятъра в Каварна!Ще ми кажете,че трибуквените не могат да изкарат джобни един милион лева,да ви направят стадиончето!?Затова сте жалка фенска маса,понеже нямате топки да се надигнете срещу мафията,която направи от отборчето ви тото курвенски отбор!Самия факт,че бяхте на финала има няма два автобуса екскурзианти,говори колко жалки еклери сте!