Турският министър на финансите и зет на Ердоган подаде оставка. Турската лира се срива

08.11.2020 / 20:52 1

Булфото

Лошите финансови вести от Турция изглежда са напът да предизвикат и трус в управлението.

Турският министър на хазната и финансите Берат Албайрак е подал оставка. Новината съобщиха турските медии, които се позовават на информация от самия Албайрак в Инстаграм.

Берат Албайрак, който е зет на президента Реджеп Тайип Ердоган, е посочил здравословни проблеми като причина за оставката си, предава БТА. 

Засега няма информация от официални източници.

Албайрак е съпруг на голямата дъщеря на Ердоган Eсра Албайрак. Преди 2 години лично Ердоган повери хазната, която се счита за най-важната институция на Турция, на зет си. По това време на Албайрак се гледаше като на евентуален наследник на Ердоган.

Вчера Ердоган смени за пореден път управителя на централната банка на фона на продължаващия спад на курса на турската лира.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
2
0
kris (преди 5 години)
Рейтинг: 639095 | Одобрение: 126290
Война тука, война там....няма как, ще плаща резаният....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама