Турция нанесе масивен удар по сирийската армия

10.02.2020 / 21:23 0

Снимка: Турски въоръжени сили

Турските въоръжени сили нанесоха масивен удар по позиции на сирийските правителствени сили, предаде Анадолската агенция, позовавайки се на информация на военното ведомство.

Турската армия обяви, че е атакувала цели на сирийския режим, неутрализирайки 101 сирийски войници. Атаката е в отговор на нападението, извършено по-рано днес срещу турски наблюдателен пункт в провинция Идлиб, пише fakti.bg.

При нападението бяха убити най-малко петима турски войници. Министерството на отбраната на южната ни съседка обяви, че армията ще продължи да атакува силите на Башар Асад, възползвайки се от легитимното си право за самозащита. В провинция Идлиб срещу силите на Асад воюват и бунтовнически фракции, които се противопоставят на неговото управление.

Анкара обяви, че е изпратила турски войски в Идлиб като част от антитерористична мисия. Турция е страната, приела най-много сирийски бежанци след избухването на гражданската война през 2011 година. През месец септември 2018 година Турция и Русия се споразумяха да превърнат Идлиб в зона за деескалация, в която изрично са забранени агресивните действия. Споразумението обаче не се спазва от Москва, която подкрепя режима на Асад. Повече от 1800 цивилни са били убити оттогава от силите на Асад и руската армия.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама