Турция обвини Мира Яшар, грозят я до 10г. затвор (Обзор)
Турция официално обвини българката Мира Яшар в пропаганда на въоръжена терористична организация.
В края на юли Яшар, която има кюрдски произход, беше задържана в турски курорт, заедно с майка си и приятеля й Джоузеф Робинсън.
Впоследствие двете жени бяха освободени, но срещу дъщерята остана в сила забрана да напуска южната ни съседка.
Робинсън остана в ареста. Причината е, че през 2014 е бил в Сирия и е воювал на страната на YPG – кюрдски милиции, които се бият с „Ислямска държава”.
Турция смята милициите и политическата организация Сирийски демократични сили за свързани с нелегалната Кюрдска работническа партия (ПКК).
Яшар беше задържана, а вече е и обвинена, заради свои постове в социалните мрежи, в които е защитавала кюрдската независимост в Ирак и Сирия.
Робинсън пък е обвинен за членство в терористична организация. Двамата ги грози между 3 и 10 години затвор. / Нова тв
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

