Убедителна победа за баскетболистите на Икономическия университет в "А" група

19.02.2018 / 13:19 0

Икономическият университет продължава с доброто си представяне в мъжката "А" група по баскетбол. Тимът записа нов успех в първата шестица, след като победи у дома Чавдар Троян с категоричното 99:56. Домакините поведоха от самото начало и нито веднъж не изпуснаха водачеството си, като ключово за крайния изход на двубоя се оказа силното второ полувреме.

Баскетболистите на ИУ демонстрираха много точен мерник от далечно разстояние, отбелязвайки 15 тройки срещу едва 5 за гостите. Чавдар Троян обаче бе без двама от ключовите си играчи – Любомир Лилов и Тодор Колев.

Това бе четвърти успех за отбора от Варна в този етап от шампионата, като той има и една загуба. Съперникът им е с баланс 2-3.

В следващия си мач ИУ е домакин на Шумен, докато Чавдар Троян приема БУБА баскетбол.

Домакините започнаха по-уверено мача и след първата част резултатът бе 23:17 в тяхна полза. През втория период баскетболистите на Лъчезар Диков бяха близо до обрат, но ИУ удържа аванса си и на почивката преднината на тима достигна 10 точки.

След паузата варненският тим пое напълно контрола в мача и преди заключителния период вече имаше преднина от 31 точки. Това напълно уби интригата в срещата

Най-резултатен за успеха бе Николай Николов, който завърши с 19 точки. Николай Георгиев вкара 15, Кристиян Кръстев се отчете с 11, а с 10 е Георги Янков.

За Чавдар Троян Филип Каменов завърши с дабъл-дабъл от 19 точки и 10 борби. Леонид Бажанов вкара 12 точки.