Убедителни победи за отборите от Топ 3 на Втора лига на МФЛ-Варна

14.01.2019 / 11:43 0

Без изненади протече 12-ия кръг на Втора лига от МФЛ-Варна. И трите отбора, които са в челото, постигнаха безпроблемни победи.

Лидерът Grey goose записа 11-ия си успех в първенството, след като надигра с 6:2 коравия състав на Сони-М. "Сивите гъски" дръпнаха с 3:0 още през първото полувреме след попадения на Тони Атанасов (8`), Цанко Иванов (14`) и Жечо Маринов (18`). Валентин Иванов върна едно за тима си в началото на втората част, но в следващите минути на терена имаше само един отбор - този на водача в подреждането. Тони Атанасов оформи хеттрика си с точни удари в 26-ата и 34-ата мин., а Габриел Атанасов се разписа между тях  - в 32-ата. Крайното 2:6 оформи Валентин Иванов малко преди края.

МФК TNT продължава да поддържа разликата от пет точки до лидера. В този кръг "динамитите" разгромиха МФК Ботев-18 с 6:0. Атанас Алексиев откри резултата в 5-ата мин., а Диян Начев удвои в 11-ата. През втората част TNT стигна до нови четири попадения. Две от тях бяха дело на Димитър Желязков (27`, 39`), а по едно реализираха Радослав Йорданов (21`) и Недялко Иванов (29`).

Третият в класирането MFC Pulse победи с 3:1 FC INTERSTARS и събра 26 точки, с две по-малко от "динамитите". Красен Георгиев откри в 15-ата мин., а в 27-ата Стефан Стефанов удвои разликата. "Канарчетата" върнаха един гол секунди след това чрез Тодор Дилов, но Теодор Иванов сложи точка на спора в 34-ата.

Пета победа в последните си шест мача записа отборът на МФК Хищници. В този кръг успехът бе с 4:3 над АФК Абсолют Варна. Диан Найденов, Станислав Михайлов и Атанас Василев дадоха сериозен аванс на тима си с голове в 1-ата 19-ата и 35-ата мин. Радостин Петков върна един в 33-ата, но секунди по-късно Диан Найденов направи 4:1. В последните минути Светослав Тодоров и Кенан Хюсню върнаха интригата, но Абсолют така и не успя да стигне до равенството.

Четвъртият си успех в това първенство записа АФК Албион, след като надигра с 3:2 МФК Владислав. Милен Славов даде аванс на владиславци в 17-ата мин., но "островитяните" обърнаха до 3:1 в своя полза чрез Владимир Владимиров (18`), Антон Балев (22`) и Веселин Илиев (37`). Милен Славов оформи крайния резултат с втория си гол минута преди края.