Убиецът на британската депутатка Джо Кокс с доживотна присъда

23.11.2016 / 16:46 1

Доживотна присъда бе дадена на десния екстремист Томас Меър, признат за виновен за убийството на британската проевопейска депутатка Джо Кокс, предаде британският "Телеграф", цииран от "24 часа".

Присъдата бе дадена на Меър, след като уби Кокс седмица преди референдума, на 16 юни, когато тя пристигна в Западен Йоркшър за среща с привърженици в бристолската библиотека.

Депутатка от Лейбъристката партия бе застъпничка на оставането на Обединеното кралство в ЕС и за по-добро третиране на децата на сирийските бежанци.

Убиецът, който криел екстремистките си убеждения, не показал никаква емоция при задържането.

"Моето име е "смърт за предателите, свобода за Великобритания" - така се представи Меър на едно от предишните съдебни заседания.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама