Учителката, накарала дете да бръкне в тоалетна, няма да бъде уволнена
Снимка Пиксабей
Пловдивската учителка, която направи нещо недопустимо, остава на работа.
Санкция за учителката от Пловдив, обвинена, че е наказала дете, карайки го да бърка в тоалетна чиния. От общината обявиха, че тя ще получи последно предупреждение за освобождаване, но няма да бъде уволнена, съобщава Нова ТВ.
Учителката, която е с 22 години педагогически опит, е признала в писмените си обяснения, че е накарала 6-годишното дете да пъхне ръка в тоалетната. Според ресорния зам.-кмет Владимир Темелков, случаят е недопустим, но не отговаря на критериите за незабавно уволнение.
Директорката на градината Красимира Малинова няма да понесе санкция, защото не била пряко замесена, пише tribune.bg.
„Учителката в детската градина е накарала детето ми да изчисти тоалетната чиния, която е била запушена от тоалетна ролка с голи ръце“ заяви бащата на унизеното дете Владимир Стоянов.
„Госпожата ни е страхотен авторитет в очите на нашите деца”, посочи Мария Карабашева, която е друг родител.
„Персоналът е невероятен на всички нива и ние не сме имали проблем с г-жа Филчева. Тя е един прекрасен човек“, подчерта още един родител - Боряна Грозева.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

