Угандийски лекоатлет на Евър (Варна) стана победител в маратона

15.10.2018 / 11:13 0

Роденият в Уганда Исмаил Сенанджи, представящ клуб Евър-Варна, стана за втори път шампион на България в маратона.

Сенанджи, който е с български паспорт и има семейство в морската ни столица, завърши десети в крайното международно подреждане на Софийския маратон с 2.29:30 часа. Той обаче беше първи сред заявените за националното първенство. Сенанджи беше №1 у нас в класическата дистанция през 2015 г., а през 2016 г. не влезе в класирането на шампионата на страната заради пропуск при проверката.

Миналогодишният първенец на България Димчо Мицов от Рилски атлет-Самоков спечели сребърния медал този път с 2.29:41 часа. Той се нареди 11-и в общото подреждане на Софийския маратон. Бронзът от първенството е за Росен Лилов (Локомотив София-Никола Карапетров). Той измина дистанцията за 2.40:01 часа, след като стана 14-и сред всички в най-мащабното бягане у нас.

Маринела Нинева от Локомотив-Дряново е новата шампионка на България в маратона при жените. Тя е най-предно класиралата се българка в Софийския маратон с 3.01:41 часа. Постижението й отреди седма позиция в генералното класиране. Нейни подгласнички за шампионата на странта ни станаха Христина Козарева (Керамик-Елин Пелин) - 3.03:41 ччаса, осма в генералното, и Билсерин Сюлейман (СКЛА Нови пазар) – 3.19:54 часа, 11-а в генералното подреждане.