Ултиматум в Каталуния! Ситуацията на път да ескалира

30.09.2017 / 20:50 0

Полицията в Каталуния даде ултиматум на хората, които подготвят избирателните секции за утрешния референдум, съобщава "Асошиейтед прес". Сепаратистите, родителите и децата, които са в училищата, за да ги използват като избирателни секции за оспорвания референдум за независимостта на региона от Испания, трябва да напуснат до зори.

Крайният срок, който властите дадоха е 6 часа в неделя сутрин. Целта е да се предотврати провеждането на гласуването, тъй като се очаква избирателните секции да отворят врати три часа по-късно.

Конституционният съд на Испания прекрати вота за независимост преди повече от три седмици, а националното правителство го нарече незаконен. На полицията е наредено да прекрати разпространяването на бюлетини до неделя и да конфискува всички избирателни бюлетини и плакати.


/ПИК

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама