Унгария победи драматично Шотландия

24.06.2024 / 00:44 1

Снимка: Pexels

Унгария победи много драматично с 1:0 Шотландия в мач от група "А" на Евро 2024. Успехът запази минималните шансове за унгарците за класиране на осминафиналите в турнира.

Първият точен удар в срещата беше в полза на Унгария, като го отправи Бендегус Бола. В осмата минута той се включи от дълбочина и би от дистанция, но Ангъс Гън спаси вратата си от попадение.

Съперниците действаха много внимателно в следващите моменти и положенията пред двете врати през първото полувреме бяха много малко. "Гайдарите" владееха повече топката, но не успяха да се възползват от това.

Постепенно Унгария изнесе играта в половината на Шотландия. В 32-ата минута Доминик Собослай шутира от фаул от около 25 метра и уцели стената. Три минути след това Роланд Салай стреля от дистанция, но топката мина над вратата.

В 42-ата минута Собослай центрира в наказателното поле от пряк свободен удар и Вили Орбан, който стреля с глава, но изпрати кълбото над вратата.

Унгария започна по-добре второто полувреме и в 48-ата минута Салай шутира, но шотландският вратар се справи с положението.

В следващите минути атаките към двете врати зачестиха, защото Шотландия и Унгария знаеха, че трябва да търсят гола, с който да спечелят мача и да имат шансове да се класират за елиминациите.

В 65-ата минута Собослай центрира заучено от пряк свободен удар. Топката стигна до Бола и той центрира. От границата на вратарското поле Мартон Дардай стреля с глава, но ударът му бе неточен.

Пет минути по-късно се стигна до продължително спиране на играта, след като централният нападател Барнабас Варга се сблъска с вратаря Ангъс Гън и падна на земята. Играта веднага беше прекъсната, а на терена влязоха лекари. Футболистите на Унгария прикриха случващото се с Варга от очите на публиката, а към футболиста бяха донесени дефибрилатори. Играчът на Ференцварош беше изнесен на носилка извън терена.

Срещата беше подновена в 75-ата минута, като на мястото на Варга на терена се появи Мартин Адам.

В първата минута от допълнителното време Доминик Собослай беше изведен на стрелкова позиция, но ударът на футболиста на Ливърпул беше спасен.

Само една минута след това резервата Кевин Чобот получи възможност да бие, но удари дясната греда на вратата на Шотландия.

В десетата минута на допълнителното време унгарците достигнаха до решителното попадение. При бърза контра Роланд Салай подаде в наказателното поле за Кевин Чобот. Той стреля във вратата на Шотландия и осигури успеха в полза на "маджарите", които имат три точки на трето място в групата. Унгарците трябва да изчакат крайното класиране в останалите групи на шампионата на Стария континент, за да разберат дали ще продължат участието си в елиминациите,предава Спортал.

Островитяните са със само една точка и отпадат от турнира в Германия, след като нямат победа на голямо първенство от 1996 година.