Унгария победи с 1:0 Англия в Лигата на нациите

Снимка Pexels

Други резултати
Армения - Ирландия  1:0
Литва - Люксембург  0:2

С гол от дузпа на Доминик Собослай в 65-ата минута Унгария победи с 1:0 Англия в първи мач и за двата отбора от група 3 на Лига "А" на Лигата на нациите по футбол. Единайсетметровият удар бе отсъден за нарушение на защитника на Челси Рийс Джеймс срещу Жолт Над, който задържа съперника си в собственото наказателно поле, а Собослай нямаше проблеми да прати топката в долния ляв ъгъл под плонжа на стража Джордан Пикфорд.

Срещата на "Арена Пушкаш" се игра пред около 30 000 зрители, като почти всички от тях бяха деца заради наказание за расизъм срещу Унгарската футболна федерация. Пред полупразните трибуни обаче англичаните показаха много слаба игра и много рядко създаваха нещо интересно пред вратата на домакините.

Най-чистото положение за гол пред "трите лъва" се откри пред защитника Конър Коуди, който в последните минути стреля с глава покрай страничната греда на унгарската врата, предава БНР.

С гол на Смаил Превляк в третата минута на добавеното време воденият от Ивайло Петев отбор на Босна и Херцеговина стигна до 1:1 при визитата на Финландия в мач от първия кръг на група 3 на Лига "В" на Лигата на нациите.

Пред пълните трибуни на Олимпийския стадион в Хелзинки домакините направиха по-добро първо полувреме и успяха да поведат в продължението му, когато нападателят Теему Пуки се разписа от дузпа.

Финландците се прибраха в защита след почивката и се виждаха крайни победители, но в третата минута на добавеното време едно центриране на капитана Един Джеко към резервата Смаил Превляк позволи на нападателя на Юпен да овладее топката и от около пет метра да я прати с десния крак във вратата на Лукаш Храдецки.