Уникална драма: Албания не се предаде и лиши Хърватия от първа победа на Евро 2024

19.06.2024 / 18:10 0

Стопкадър БНТ

Невиждана балканска драма на германски терен.

Отборите на Хърватия и Албания изиграха пореден спектакъл от Евро 2024, завършвайки 2:2 в драматична схватка от група “В”, в която са още Испания и Италия. Казим Лачи беше точен за албанците в 11-тата минута, но в рамките на две минути съперникът обърна чрез Андрей Крамарич (74') и автогол на Клаус Джазула (76'). В добавеното време обаче същият този Джазула успя да се реваншира с гол за крайното 2:2, пише Sportal.bg.

Това са едва първи точки и за двата тима, след като в първия кръг те загубиха своите срещи. В последния пък им остават мачове с фаворитите, което ограничава шансовете им за продължаване напред дори като един от четирите най-добрите трети отбора.

И двата тима загубиха в първите си срещи, заради което сега са притиснати до стената. “Ватрените” бяха разбити от Испания с 3:0, а албанците отстъпиха с 1:2 пред Италия. Дербито между иберийците и шампиона е утре вечер.