Ураганът Матю доби унищожителни размери, жертвите вече са 25

06.10.2016 / 07:57 0

Жертвите на урагана Матю достигнаха 25 души, а 2 млн. души са призовани да се евакуират заради приближаването му. Голяма част от Съединените щати е блокирана от мощния ураган, пише Пик.

Матю се насочва към Флорида, Джорджия и двете Каролини. Това е най-мощната стихия, виждана в САЩ от повече от десетилетие.

Ураганът е трета степен, като ветровете му са със скорост 190 км/ч. За справяне с бедствието е мобилизирана американската армия.

Дотук стихията засегна Бахамите, Хаити, Доминиканската република, Ямайка, Колумбия и Куба.

В Хаити ураганът отнесе мост и откъсна от света част от страната, заради което бяха отменени президентските избори.

Очаква се тази вечер бурята да удари Флорида.


 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама