Урсула фон дер Лайен: Колите на бъдещето трябва да се правят в Европа
кадър Нова нюз
редактор Веселин Златков
Европа трябва да има своя малък, удобен и икономически изгоден автомобил, това заяви в годишната си реч за състоянието на ЕС председателят на ЕК Урсула фон дер Лайен. Тя беше категорична, че електричеството е бъдещето на автомобилите. „Колите на бъдещето трябва да се правят в Европа”, заяви фон дер Лайен.
Тя постави и други акценти в бъдещите усилия на ЕС. Едно от тях е осигуряването на социални жилища, защото на много места цените на имотите са станали толкова високи, че млади хора и семейства не могат да си ги позволят.
Фон дер Лайен каза също, че ще бъде стартирана кампания „Купувайте европейското”, тъй като европейската храна е най-качествената.
Председателката на ЕК коментира и търговската сделка със САЩ. От износа за Америка зависят милиони работни места и аз не мога да ги рискувам, затова подписахме споразумението, заяви Урсула фон дер Лайен. Тя подчерта, че това е най-добрата сделка, която е възможна при новата търговска политика на САЩ.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

2
0
