Условна присъда на шофьор, помел възрастен пешеходец край Варна

03.02.2016 / 15:24 1

Илюстрация Булфото

Варненският окръжен съд призна 23-годишния Г.Т. от Русе за виновен за това, че на 08.11.2012 г. нарушил правилата за движение и по непредпазливост причинил смъртта на друг мъж, като след деянието направил всичко, зависещо от него, за оказване помощ на пострадалия. Определеното от съда наказание е „лишаване от свобода“ за срок от 2 години, отложено с 4-годишен изпитателен срок, считано от влизане на присъдата в сила. ВОС му наложи и наказание лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 3 години, съобщават от пресслужбата на съда.


На 08.11.2012 г. младият мъж пътувал с двама приятели от Варна към к.к. "3латни пясъци". Той карал зад друг автомобил в дясната пътна лента. В прав участък от пътя двама възрастни пешеходци предприели неправомерно пресичане на пътната лента. Водачът на първия автомобил видял възрастните хора и рязко намалил скоростта на движение. Младият шофьор също натиснал спирачния педал и предприел маневра, благодарение на която не се блъснал в колата пред него, но ударил един от пешеходците, който починал от травмите си. 
Присъдата може да се обжалва или протестира пред Апелативен съд Варна в 15-дневен срок от днес.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама