Успешната серия на Черно море продължи с победа в Пловдив

20.11.2021 / 17:15 0

Снимки chernomorepfc.bg, видео ДИЕМА СПОРТ, vbox7.com

Успешната серия на Черно море продължи - тимът вече има осем поредни мача без загуба, в които записа три победи и пет равенства.

Снимки вижте ТУК

Черно море победи с 2:0 Ботев в Пловдив в мач от 15-ия кръг на родната efbet Лига. Попаденията за тима на Илиан Илиев отбелязаха украинския таран Евгений Сердюк и испанския полузащитник Пабло Гарсия. С победата Черно море се изравни по точки със своя съперник, но ще заеме чтвъртата позиция заради по-добрите показатели в преките двубои с "жълто-черните".

Добър пробив на Василев отдясно завърши с пас към Леандро Андраде, но с десният си крак той прати топката много встрани. Изстрел на Василев няколко минути по-късно мина над вратата на Аргилашки. Минута по-късно Сердюк си изкара жълт картон след груб фал. 60 секунди по-късно Мартенс "върна жеста", като и той получи официално предупреждение.

Следващите минути не предложиха нещо интересно, преди Сердюк да стреля опасно от добра позиция, но ударът му мина до гредата на Аргилашки. 60 секунди по-късно отново украинският нападател стреля, но защитник на домакините отклони в корнер.

След около 25 минути дойде и най-чистото положение - след опасна контраатака на "канарчетата" Бароан подаде към Рабей, чийто изстрел бе отразен трудно от Дюлгеров. Три минути по-късно Кевин Янсон спря опасна контра на варненци и бе санкциониран.

Черно море имаше отличен шанс да открие чрез Янсон, но в ответната контаатака Сердюк напредна бързо и с удар по диагонала откри за "моряците".

Виктор Генев спря опасна атака на Черно море с ръка, като първоначално бе отсъдена дузпа, но видеопреразглеждане отмени решението. Пабло Гарсия стреля от пряк свободен удар, но изстрелът му мина до вратата на "канарчетата".

Даниел Димов имаше възможност да удвои за гостите от непосредствена близост с глава, а само минута по-късно и негов удар от дъгата мина много близо до вратата на Ботев.

Второто полувреме бе в далеч по-слабо темпо от първата част, като смените на Азрудин Валентич не даваха необходимия резултат.

Пред Панайотов се откри най-добрия шанс през иначе скучната втора част, но ударът му бе отразен от стража на пловдивчани.

Минути преди края Пабло Гарсия с отмерен удар от 22-3 метра успя да удвои преднината на гостите от Варна, пише gong.bg.

Черно море: 25.Иван Дюлгеров, 3.Живко Атанасов, 28.Влатко Дробаров, 6.Виктор Попов(жк), 2.Цветомир Панов, 71.Васил Панайотов(89`-Жозе Гомеш), 27.Даниел Димов, 23.Пабло Гарсия, 15.Леандро Андраде(55`-Джеваро Непомусено), 9.Евгений Сердюк(жк), 17.Велислав Василев(76`-Мартин Дичев)