В Африка са убити трима руски журналисти
Снимка Туитър
В Централноафриканската република бяха убити трима известни руски журналисти - Орхан Джемал, операторът Кирил Радченко и режисьорът Александър Расторгуев, пише news.bg.
Те са пристигнали в Африка, за да снимат филм за участието в местни конфликти на руските наемници от частната военна компания "Вагнер".
В момента е известно, че тримата журналисти са били спрени от паравоенни и разстреляни.
Само преди три месеца при странни обстоятелства загина Максим Бородин, който разследваше дейността на руските наемници в Сирия. Властите съобщиха, че журналистът е скочил от петия етаж, където се намира дома му в Екатерининбург.
През последните месеци френски и руски издания пишат за присъствието на руски наемници в ЦАР и Судан. В момента няма официално потвърждение от Кремъл, че в региона има руски военни.
В ЦАР има контингент на сините каски.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

