В Чепеларе засякоха втора мечка за седмица
Редактор: Александър Дечев
e-mail: alexander_dechev_petel.bg@abv.bg
Кадър: БТВ
Само в рамките на една седмица в Чепеларе е била забелязана втора мечка. Това твърдят местните хора, които говориха в пряко включване на БТВ.
Точно преди седем дни стана дума за мечка, която се е разхождала по улиците на градчето, влизала в дворовете на хората. Сега има нов сигнал за друга такава. Засечена е на улица, която е на противоположно място на тази, на която се е появила първата. Спуснала се е по склона от района на спортното училище, направила си е пътечка и е дошла до улицата, подмамена от миризмата в кош за боклук, като го е обърнала. Всичко това става до къщата на зам.-кмета на община Чепеларе Стоян Кузмов."Не бях вкъщи, пътувах. Моята сестра е била тук. Не са разбрали нищо и те, сигурно са гледали телевизия. В късните часове - 21-22 ч., е станало. Мечката е слязла, бутнала е коша. Няма притеснения, това е нормално, живеем в такъв район, в който е пълно с диви животни, и е нормално да слизат в града", каза Кузмов пред БТВ.
Добри Добриков, който е местен гражданин, твърди, че тя излиза три вечери поред. "Говорим за малка мечка, 2-3 годишна, подобна на тази от първия репортаж. Зимата продължи по-дълго, причината е, че няма храна и трева там където са те горе. До седмица най-много ще спре това нещо, според мен", смята той.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

4
2
