В Харманли арестуваха мъж, продавал фалшиви отрицателни тестове

01.11.2021 / 13:12 0

Снимка: Pexels

Мъж от Харманли е задържан с огромно количество фалшиви отрицателни PCR тестове, съобщи прокуратурата.

На 29.10.2021 г., служителите на РУ-Харманли извършили проверка в гр. Харманли, в дома на Д.П., на 33 г. Там открили голямо количество PCR тестове, като към някои от тях имало прикрепени касови бележки.

Извършено било претърсване в жилището, обитавано от Д.П., където са намерени и иззети компютър, принтери и мастило. Към момента са събрани данни, че в дома му се изготвяли отрицателни PCR тестове на различни граждани, с цел да бъдат използвани за пътуване в Република Турция.

Д.П. е задържан за срок от 24 часа по Закона за МВР. И в момента се извършват действия по разследването под надзора на Районна прокуратура-Хасково – Териториално отделение-Харманли.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама