В Ловеч честват 144 години от Освобождението

22.08.2021 / 08:44 0

снимка: Pa4kata02, Уикипедия
 

Паметта на загиналите за освобождението на града ще бъде почетена и с тържествен военен ритуал  и гражданското поклонение пред Белия паметник в парка „Стратеш“. 

 


С тържествен военен ритуал, гражданско поклонение и поднасяне на венци и цветя пред паметниците на героите в Ловеч тази вечер ще бъде отбелязана 144-ата годишнина от Освобождението на града от османско иго и установяването на местно управление.

В храма „Света Троица“ от 17,30 часа ще бъде отслужена панахида за загиналите за освобождението на Ловеч, а в двора на църквата пред паметника на героите, отдали живота си за свободата ще бъдат поднесени цветя в знак на признателност, предава БНР.

От 18:00 ч. е предвидено едновременно поднасяне на венци и цветя на паметната плоча на Цачо Шишков на ул. „Цачо Шишков“, Кървавия паметник в кв. „Дръстене“, паметника на Гложенеца,  Черния паметник и  паметниците в Алеята на българо-руската дружба в парк „Стратеш“.

Празникът ще завърши с музикално-танцов спектакъл  на Народното читалище „Бяла Анаста - 21016“  от 21,00 ч. на площада в стария квартал „Вароша“.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама