В НС решават как да се компенсират потребители, останали без ток продължително време

05.02.2025 / 07:32 1

Пиксабей

Темата с липсата на ток по време на коледните празници влиза в парламентарна комисия. Повече от месец по-късно основният въпрос е как да се случва компенсирането на потребителите, когато са останали без електричество за продължително време, предаде Нова.

Парите, които държавата отпусна за засегнатите домакинства през декември, трябва да бъдат изплатени до края на февруари. В същото време ЕРП-тата ще трябва да изплатят обезщетения. За да регулира какви да са размерите на неустойките за сметка на дружествата, в момента се работи по специален законопроект.

На комисията днес ще присъстват представители на Министерство на енергетиката, Комисията за енергийно и водно регулиране и на енергоразпределителните дружества.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
0
0
Радостин (преди 1 годинa)
Рейтинг: 205576 | Одобрение: 13581
Нищо в полза на хората няма да решат.
Всеки да си получи заслуженото !

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама