В "Пирогов" извършиха уникална операция на гривнена става

08.03.2019 / 10:32 0

Снимка "Пирогов"

Лекари в "Пирогов" от екипа на доц. Людмил Симеонов възстановиха функциите на гривнената става на 37 г. мъж чрез уникална за Югоизточна Европа операция.

Чрез нея шефът на единствената у нас Клиника по хирургия на ръката възвърна възможността 37-годишен мъж от София да използва пълноценно отново ръката си, съобщи Канал 3.

Заради предишно заболяване мъжът губи функциите на китката си, което рефлектирало върху възможността да използва ръката си. По време на продължителната операция, доц. Симеонов сменя увредената до крайна степен става с нова. Такава операция се прави за първи път в тази част на Европа.

Досега всички пациенти, които се нуждаеха от смяна на гривнената става (китката) се налагаше да отидат до някои от големите европейски държави и САЩ, в които се извършва подобна операция. Протезата е измислена в Швеция.

Китката е изключително фина и специфична част от човешкото тяло. Китката бива определяна като става на ставите, защото компилира в себе си "букет” от стави.

Ежегодно само през "Пирогов” преминават около 2000 пациенти с тежки фрактури на гривнената става. 


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама