В Румъния обезвредиха руска мина

03.06.2026 / 22:47 2

Снимка уикипедия, David Monniaux, илюстративна

Румънските военноморски сили детонираха противопехотна мина, изхвърлена днес на черноморския бряг на страната, съобщи Министерството на отбраната, цитирано от Ройтерс, предаде БТА.

Министерството заяви, че мината е руска, тип YaRM. Тя е открита на плаж между населените места Вама веке и Дой май.

Институцията не уточни възрастта на мината.

Румъния, България и Турция създадоха съвместна работна група за обезвреждане на плаващи мини в Черно море.

Румънски войници са неутрализирали девет от общо 156 дрейфуващи мини, които са били открити и унищожени в Черно море от началото на войната в Украйна преди четири години, заявиха румънските военноморски сили.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
4
0
kris (преди 2 дни)
Рейтинг: 618461 | Одобрение: 121036
Да, Уйо....Съветска противодесантна котвена мина от 1954.....И ги залагат укрите първо в Днепър, срещу Херсон....После минират проходите към Одеса, Черноморск и Южне през 2022....Доста мини са скъсали стоманените въжета и се превръщат в плаващи бомби с 3 кг заряд.....Сега укрите разминират проходите за търговските кораби към Одеса, но мините са истинска напаст....!!
Аз мога! Трудно е да съм съвършен, но ми се налага!
2
0
Уйо (преди 2 дни)
Рейтинг: 53352 | Одобрение: 7007
Петел това е противодесантна мина. 

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама