В Сърбия назначиха президентски избори на 3 април
Снимка: Pexels
Председателят на Скупщината (парламента) на Република Сърбия Ивица Дачич определи датата на президентските избори за 3 април. Днес той подписа официалния документ за назначаването им.
"Днес определям датата на президентските избори за 3 април. В съответствие с конституционните ми задължения като председател на парламента съм длъжен да насроча изборите 90 дни преди изтичането на мандата на президента на републиката и най-малко 30 дни преди деня на изборите", каза той пред журналисти, подписвайки документа.
Дачич подчерта, че президентският мандат е валиден до края на май. Правителството е техническо, а парламентът е разпуснат.
На 15 февруари сръбският президент Александър Вучич разпусна парламента на Сърбия и насрочи предсрочни парламентарни избори за 3 април. По този начин редовните президентски избори, както и предсрочните парламентарни избори и предсрочните избори за градски съвет в Белград ще се проведат в един и същи ден - 3 април.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

