Управляващите в Северна Македония призоваха опозицията да се извини

16.07.2022 / 20:16 1

Снимка Pixabay

Управляващите в Северна Македония призоваха опозицията в страната да се извини за крайните си изказвания в периода на разговорите за условията на ЕС, съобщи Нова Македония, цитирана от dnes.bg.

Диалогът се проведе през последните няколко дни.

На посещение в страната беше и европейският председател Урсула фон дер Лайен.

Оглавяващите правителството СДСМ излязоха с отворена декларация. В нея те отправят критики към представителите на ВМРО-ДПМНЕ.

Опозицията оглави протестите в страната през последните седмици. Те се опитваха да спрат приемането на европейските условия.

В декларацията се припомня, че представители на опозицията са си позволявали обидни реплики към ЕС, както и към самата Урсула фон дер Лайен. Докато тя говореше в парламента, те я освиркваха и оспорваха нейните думи.

Настоява се, че подкрепата на Германия и ЕС трябва да се приветства, както и да се търси приятелско партньорство.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook
7
3
danx12n (преди 3 години)
Рейтинг: 14221 | Одобрение: 3021
Браво на бра'чедите от ВМРО-ДПМНЕ. Навряха стрина Урсуля и брюкселските джендърляци в кучи гъз. 
"𝗲𝘂𝗿𝗼𝗮𝘁𝗹𝗮𝗻𝘁𝗶𝗰 𝗳𝗿𝗲𝗲𝗱𝗼𝗺 𝗮𝗻𝗱 𝗶𝗻𝗱𝗲𝗽𝗲𝗻𝗱𝗲𝗻𝗰𝗲 𝗮𝗿𝗲 𝗲𝘅𝗽𝗲𝗻𝘀𝗶𝘃𝗲 𝗽𝘂𝗿𝘀𝘂𝗶𝘁𝘀 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝘂𝘀𝘁 𝗯𝗲 𝗽𝗮𝗶𝗱 𝗲𝘅𝗽𝗲𝗻𝘀𝗶𝘃𝗲𝗹𝘆" - обясни робовладелецът на освободения роб, докато му прибираше къшея хляб от ръцете

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама