В следващите 3 дни: Варна става световна столица на спортната гимнастика
В следващите три дни Варна ще бъде световна столица на спортната гимнастика.
Дворецът на културата и спорта приема за втора поредна година кръг от Световната купа. Едни от най-големите имена на този спорт пристигнаха и вече тренират в зала "Конгресна", а от утре до неделя ще се пуснат в битката за медалите. Входът е свободен.
_522x933.jpg)
Състезанието ще бъде генерална репетиция за предстоящото европейско първенство, което ще се проведе от 22 до 30 май в Швейцария. Освен това гимнастиците от Стария континент и от останалия свят ще направят поредната проверка на уменията си преди идващата съвсем скоро олимпиада в Рио.
Общо в тридневната надпревара на различните уреди ще се включат 34 жени и 76 мъже.
_522x933.jpg)
Целта пред българите пък ще бъде класиране на един или два финала. Тимът ни е подмладен, но притежава много качества, категорични бяха националните ни селекционери при мъжете и жените Милко и Нели Танкушеви. Варна ще бъде представена от Едуард Радев, който ще се бори за силно класиране на земя.
_522x933.jpg)
Днес на пресконференция очакванията си споделиха както треньорите, така и председателят на Организационния комитет Йордан Йовчев, президентът на федерацията ни Красимир Дунев, директорът на Двореца на културата и спорта Минко Христов и шефът на отдел "Спорт" към община Варна Кристиян Димитров.
Участникът на шест олимпиади Данчо Йовчев сподели отличните си впечатления от ДКС във Варна, като е категоричен, че ще помага за запълването му със спортни събития и занапред. От своя страна Минко Христов го покани официално за рекламно лице на Двореца, което Джуги с усмивка прие.
_522x933.jpg)
Официалното откриване на Световната купа по спортна гимнастика ще се проведе в събота (14 май) от 12 ч. на входа на Спортна зала, който гледа към Пантеона. На него ще бъде и спортният министър Красен Кралев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

3
0
