Валентин Касабов: Симеонов се завръща до дни в парламента, Сидеров остава председател на групата

21.11.2018 / 15:19 3

Колаж: Флагман

Валери Симеонов до ден-два ще се завърне в парламента като депутат. Това предположи народният представител Валентин Касабов, който е заместник-председател на партията на Симеонов НФСБ.

Касабов обясни, че засега не са обсъждали промени в ръководството на парламентарната група на „Обединени патриоти”.
На въпрос дали Волен Сидеров запазва поста си – председател на групата, депутатът отговори: „Да, остава си, съвсем нормално.”, съобщи Флагман.



Според Валентин Касабов днес в парламента не се е състоял съществен дебат по рокадата в правителството - смяната на Валери Симеонов с Марияна Николова на вицепремиерския пост.
От БСП повтаряли едно и също – това бил театър с едни и същи актьори, но главната героиня била „малко напълняла”.

На въпрос защо Волен Сидеров и „Атака” са напуснали и не са участвали в гласуването, Валентин Касабов се учуди: „Питайте Волен Сидеров, защо питате мен – това е решение на тяхната партия, не е нашата партия. Аз отговарям за нашата партия.”

Касабов припомни битката на Валери Симеонов за недопускане на партия ДОСТ в 44-ото Народното събрание и за редуциране на гласовете от Турция. 
„И за т.нар. бабичка, която била ударена - всъщност не е ударена. Това са 10 000 бабички, които влизаха тука и гласуваха. От другата страна на границата видяха, че се противопоставихме на автобусите и спряхме една голяма вълна, които щяха да гласуват – една голяма част за ДПС, а друга – за втората турска партия. В основата на целия този процес стоеше Валери Симеонов”, каза още Касабов.

По думите му днес никой не подхванал голямата тема, че всички тези дебати се случват благодарение на разположението на силите в парламента и благодарение на Валери Симеонов – „човека, когото плюха толкова дълго време”.

Симеонов бил локомотивът за намаляване на секциите в Турция от 140 на 40 и за изпращане на наблюдатели в южната съседка, които да контролират изборния процес.

Редактор "Екип на Петел"


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 


Коментари
Коментирай чрез Facebook

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2025 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама