Варна-ДКС изгуби след драма в тайбрека

27.02.2022 / 13:26 0

Снимка Варна-ДКС

В последен мач от 12-ия кръг на редовения сезон в женската волейболна Демакс лига Варна-ДКС загуби драматично от Казанлък с 2:3 гейма.

Двубоят в зала “Младост” на морската столица започна равностойно, като в края на първия гейм гостите взеха превес и след 25:19 поведоха в резултата. Втората част бе най-оспорвана, но шансът бе на страната на варненки, които след 25:23 възстановиха равенството. Третият гейм отново бе за “розите”, които след убедително 25:17 отново излязоха напред.

По същия сценарий протече и четвъртият гейм, но този път възпитаничките на опитния специалист Стоян Гунчев бяха категорични и след 25:16 се стигна до тайбрек. Там варненки започнаха по-добре и поведоха с 10:6, но след това позволиха на съперника да отбележи 7 поредни точки, което се оказа решаващо за крайното 15:12 за Казанлък. Така състезателките на треньора Атанас Петров се реваншираха за загубата в първия сблъсък между двата тима със същия резултат.

Във временното класиране лидер с пълен актив от 33 точки е Марица, следвани от Казанлък с 27, Варна-ДКС с 26 и ЦСКА с 22.