Варна-ДКС пречупи Славия в петсетова драма

09.03.2022 / 12:46 0

Снимка Варна-ДКС

В първи четвъртфинален двубой от плейофите на женската волейболна Демакс лига - Варна-ДКС макар и трудно надигра Славия с 3:2 гейма. В зала “Младост” на морската столица домакините влязоха ударно в мача и взеха убедително първия гейм с 25:12.

Втората част бе по-равностойна, но варненки отново наложиха волята си – този път с 25:21. Едва в третия гейм "белите" се събудиха и след стабилна игра в защита, върнаха интригата в сблъсъка след 25:22. В четвъртия сет въпреки кадровите проблеми гостите продължиха да доминират, възползваха се от колебанията на съперника и възстановиха равенството след 25:14.

Така за трети път през сезона двата тима спазиха традицията да определят победителя в тайбрек. В него варненки бяха по-концентрирани, запазиха хладнокръвие и след 15:9 затвориха мача в своя полза, повеждайки в серията.

Втората среща между Варна-ДКС и Славия е в сряда, от 14 часа, отново в морската столица и ще бъде излъчена на живо в ефира на b1b.box. В плейофа се играе се до два успеха от три двубоя, като победителят се класира за полуфиналите.