Варна ДКС преклони глава пред Славия

06.11.2022 / 08:37 0

Снимки Варна ДКС

В първото си домакинство за сезона в женската волейболна Демакс лига – тотално обновения тим на Варна ДКС, отстъпи на Славия с 0-3 гейма.

Двубоят в зала „Младост“ на ДКС започна по добре за по опитния отбор на гостите, които затвориха първата част след 25-17. Вторият гейм бе равностоен до 13-13, като след това „белите“ взеха инициативата и стигнаха до успеха с 25-18. В третия сет варненки, подсилени от завърналата се в състава Андреа Матеева, влязоха по добре и поведоха в резултата със 7-4, но в крайна сметка преклониха глава след 17-25.

Въпреки загубата подмладеният отбор на Варна ДКС, показа, че го чака добро бъдеще, но му трябва време за сработване и това ще става в движение.
Резултати от останалите срещи във 2-ри кръг на редовния сезон: Марица - ЦСКА 3-0, Левски – Казанлък 1-3 и Марица 2022 – Хектор 2-3.
На 11 ноември варненки гостуват на Казанлък, който сега е воден от бившият им наставник Стоян Гунчев.