Варна-ДКС стартира със загуба полуфиналната серия срещу Марица

16.03.2022 / 21:21 0

Снимка: Варна-ДКС

В първи полуфинален плейоф от НВЛ Демакс при жените Варна-ДКС загуби с 0:3 от Марица.

Двубоят в зала “Младост” на морската столица започна равностойно - въпреки здравословните проблеми в състава на домакините. Все пак пловдивчанки наложиха волята си след 25:22.  Вторият гейм премина по същия сценарий до 19:19, но шампионките го затвориха с 25:20. В третата част, подкрепяни от най-верните си фенове, варненки поведоха в резултата, но класата на съперника си каза думата и след 25:19 гостите сложиха точка на спора.

След края на мача старши-треньорът на Варна-ДКС Стоян Гунчев заяви, че е доволен от играта в началото на срещата, но отново допуснатите много непредизвикани грешки са се оказали решаващи за крайния резултат. Втората среща от серията между Варна-ДКС и Марица е в петък, от 18.00 часа, в Пловдив и ще бъде излъчена на живо в ефира на b1b.box.