Варна Сити получи титлата и златните медали във футзала след 17 победи и само едно равенство (снимки)

31.03.2019 / 15:53 0

Отборът на Варна Сити получи златните си медали и шампионската титла в държавното първенство на България по футзал. Тимът стана №1 у нас за втора поредна година. В 18-те кръга през сезона варненци записаха 17 победи и само едно равенство без нито една загуба.

Днес в зала "Владислав" те получиха златните си медали и голямата купа от представителите на Министерството на младежта и спорта и БФС - Анелия Синабова и Андрей Петров.

И двата индивидуални приза бяха заслужени от състезатели на варненския тим.

За най-добър вратар бе определен Илиан Илиев, а за най-полезен играч на първенството наградата получи капитанът на шампионите Даниел Димов. И двамата са играчи на националния отбор на България.

През този уикенд Варна Сити изигра последните си два мача от шампионата. В първия те проявиха феър плей, като победиха УНСС с 5:4. На полувремето тимът на Благовест Марев губеше с 0:2, но съумя да обърне през втората част. С този успех те попречиха на УНСС да измести от второто място друг варненски тим - Черно море.

В последната си среща днес, минути преди награждаването, шампионите биха убедително с 6:2 ЦСКА футзал.

Така Варна Сити абсолютно заслужено и безапелационно триумфира за втора поредна година като №1 в българския футзал.