Варна има нови европейски шампиони по карате киокушин

30.05.2023 / 11:43 2

Снимки: Ичи Геки Варна

Варна има нови европейски шампиони по карате киокушин. Всички те са възпитаници на СК "ИЧИ ГЕКИ Варна" Карате Киокушин и са част  от националния отбор на БКА - ИКО България, с треньори световните шампиони шихан Емил Костов и сенсей Гергана Костова. Националите ни спечелиха преди дни в Полша два златни, два сребърни медала и две четвърти места на европейско първенство във Вроцлав.

В дисциплина кумите, Европейски шампиони станаха:

Димитър Карбов при момчета 10-11г. (категория до 35 кг), от общо 19 участници, изигра пет срещи, три с представители на домакините, една със състезател от Унгария и още една с представител от Румъния. Две от тях спечели с ВАЗАРИ, две с ИПОН и една по точки с 3 на 1 съдийско решение.

Станислав Иванов при момчета 10-11г. (-45кг) , от общо 9 участници, изигра 3 срещи, една с румънец и две с представители на Полша.

със сребърни медали се поздравиха:

Антон Христов при момчета 12-13г. (-45) за втора поредна година е вицешампион на старият континент, от общо 14 участници, изигра 4-ри срещи, отстъпвайки с малко на финала срещу съперник от Германия.

Богомил Костов при мъжете +18г. (-90кг) завърши успешно с 2-ро място, от общо 12 участници, изигра 2-ве срещи и на финала след едно продължение загуби със съдийско решение от 16 кратния европейски шампион и представител на Испания - Алехандро Наваро.

Атанас Вълев при момчета 12-13г. (-50) и 🥋 Георги Динев 14-15г. (-70)  и 🥋 Александър Стоименов при мъже +18г. (-70кг.) отпаднаха за съжаление на квалификациите след оспорвани двубои.

На дисциплина КАТА, двама наши представители - при жените Зорница Костова и при момчета 12-13г. Атанас Вълев  заеха 4-тите места, а Карбов и Христов отпаднаха в квалификациите.