Варна инвестира в... паяци

23.08.2014 / 08:21 4

Община Варна ще наема нови паяци, за да може да се справи с неправилно паркиралите автомобили, които задръстват града и пречат на задъхващия се трафик. Глобата от 30 лв. за репатриран автомобил е много ниска и често не покрива разхода за операцията, коментира шефът на предприятието „Общински паркинги и синя зона” Младен Иванов. Той обаче е категоричен, че паякът си остава единственото законно средство, с което общината бори този болен за града проблем.

Паяците заедно с ограничителните колчета са мерките, с които общинската администрация се опитва да освободи за пешеходци и тротоарите на Варна, съобщава "Монитор". Общинската служба за репатриране в момента разполага само с два репатриращи автомобила, които се оказват крайно недостатъчни, особено през лятото.

Въпреки ограничения ресурс обаче паяците работят ефективно, в което се убеди навръх Деня на Варна и бившият премиер Иван Костов. Той беше паркирал неправилно в района на катедралата и взе колата си от наказателния паркинг под Аспаруховия мост, след като плати 30 лева.

Подобно изживяване имаше преди няколко месеца и новият политик Николай Бареков, който видя как паяк отнася една от колите му, паркирана на бул. „Мария Луиза”. Куриозен бе и случаят, когато в рамките на няколко дни подемното съоръжение на три пъти вдига от едно и също място джип последен модел на БМВ, собственост на мастит варненски адвокат.

Преди седмица пък се оказа, че паяците в Бургас, Свети Влас, Слънчев бряг и Несебър са незаконни. При проверка от Държавната агенция за метрологичен и технически надзор се установи, че товарозахващащите приспособления на репатриращите автомобили не са регистрирани и съответно не са минали технически преглед.

Шефът на агенцията Стефан Цанков обясни, че според българското законодателство това е основателна причина те да бъдат спрени от движение. Щом не били минали технически преглед, те са потенциално опасни. 


Коментари

Последни новини

 
Всички права запазени © 2011 - 2026 Petel.bg Изработка и техническа поддръжка Дот Медиа
затвори X
реклама