Варненец изготви схема за промяна на движението в гъсто застроения квартал "Бриз"
Булфото
Варненец изготви схема за промяна на организацията на движението в кв. "Бриз". Николай Цаневски от години настоява за подобряването й, предвид факта, че районът вече е гъсто застроен, а улиците са тесни. Внесъл е предложение до район "Приморски" за полагане на пътна маркировка по няколко ключови улици, но от година и половина няма реакция от администрацията.
Подадохме сигнал за полагане на пунктирани линии по улиците "Сирма Войвода", "Петър Скорчев" и "Любен Попов", обясни пред Радио Варна Цаневски.
Той посочи, че според него ул."Сирма Войвода" трябва да е двупосочна, тъй като в момента трудно се разминават две коли по нея заради паркирали автомобили. В паркинг се е е превърнало и пространството на гърба на Паметника на българо-съветската дружба, каза още варненецът.
По повод на решението на Общинския съвет да бъде отменена частично забраната за строителство в района, която е издаден заради риск от свлачища, Цаневски коментира, че интересите и алчността са водещи фактори. Спомените му от квартала са за лозя и земеделски земи, а по думите му сега кв. "Бриз" е неузнаваем с наличието на многоетажни блокове.
Според Цаневски много свлачища на тази територия остават нерегистрирани, тъй като никой не подава сигнали.
Категоричен, че не трябва да се разрешава строителството, докато районът не бъде напълно укрепен. Новите строежи могат да доведат до нови катастрофални свлачища, смята той.
На въпрос защо хората продължават да купуват жилища там, Цаневски отговори философски. В България апартаментът стана мерна единица за щастие, подчерта шеговито той.
Повечето купувачи дори не знаят, че жилището им е построено върху свлачище. Брокерите не им го казват, а и продавачите мълчат, изказа съмненията си той.
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

